Havran228

Chceš začať svoj prvý podcast,

ale nevieš kde začať?

Máš o čom hovoriť, ale nevieš ako?​

Máš podnikanie ktoré chceš podporiť podcastom? Vzdelávať ich vlastným kvalitným obsahom, ktorý bude tvoja podpora predaja, rozširovanie mena tvojej značky alebo len vysvetľovanie špecifických detailov o svojich produktoch alebo službách?

Máš nové alebo dlhoročné hobby o ktorom by si rád hovoril od rána do večera? Chceš osloviť viac fanúšikov a nájsť si niekoho s kým zdieľať tvoju vášeň a prípadne spraviť z toho bočný príjem alebo časom aj full-time job?

Máš silnú vnútornú potrebu rozprávať o nejakej téme alebo probléme, pretože cítiš že to je tvoja misia učiť a pomáhať ľuďom? Cítiš, že máš skúsenosti, ktoré potrebujú byť rozšírené do sveta, ale nevieš ako na to?

Ak si aspoň na jednu z týchto otázok odpovedal ÁNO, riešením pre teba je vlastný podcast.

Ss1176172

Prečo práve podcast?

Za posledné 3 roky stúpol počet podcastov z 525 tisíc na vyše 2 milióny a počet nahratých epizód z 18,5 milióna na vyše 40 miliónov. To je 280% nárast v počte podcastových kanálov. Čo to však konkrétne znamená? V skratke, podcasty už nie sú v našich končinách žiadna neznáma.

Stále viac a viac ľudí využíva túto formu konzumácie obsahu a preto je ľahké osloviť širšie publikum. Na rozdiel od sledovania videa, alebo čítania blogu však je možné podcasty počúvať aj pri iných činnostiach, ako domáce práce, cvičenie alebo cestovanie, čím sú oveľa viac dostupné v bežnom živote.

Avšak podcasty stále ešte nedosahujú zaplnenie trhu ako napríklad blogy, alebo YouTube videá, kde je oveľa ťažšie sa presadiť v nekonečnom zástupe už dávno zabehnutých mien. Konkurencia podcasterov je stále len vo vývoji a preto je oveľa jednoduhšie vybudovať si stabilné meno a základňu fanúšikov, než pri blogoch alebo videách.

Peak Podcast 1260x840

Ale ja nie som technický typ...

To je častá obava pri zakladaní podcastu. Nedostatok skúseností s nahrávaním kvalitného audia, žiadne skúsenosti so strihacím softvérom, žiadne vedomosti o spracovaní audio, ako spraviť kvalitný mix, ako tam vystrihnúť nežiadúce zvuky, pridať zvučku ani nič podobné. Počkať, ja ale nemám ani žiadnu drahú techniku, mikrofóny, mixpult, nič.. Je vôbec možné to zvládnuť v mojich podmienkach?

Žiaden stres. Program je navrhnutý tak, aby sa dal zvládnuť so základnými skúsenosťami ovládania PC a mobilu. Dokonca nie jie je potreba ani žiadnej drahej techniky. Všetky nutné základy sú jednoducho vysvetlené vo video lekciách priamo s krok-za-krokom návodom ako všetko pripraviť: od napísania scenára, cez nahrávanie, úpravy až po publikovanie na internete na jednotlivé podcastové platformy.

1 Vr0x3rzdioymu7o5y6ozwa

Na začiatok stačí len mobil a laptop...

Budeme používať len priemerný moderný smartphone, priemerný laptop (notebook) alebo stolový počítač. Všetok software ktorý budeme potrebovať bude zadarmo. Avšak to, že je zadarmo, neznamená, že je lacný a nekvalitný. Práve naopak. Softvér ktorý budeme používať vyvinuli ľudia, ktorý v 90tych rokoch mali jeden z najúspešnejsích prehrávačov pre Windows na trhu – Winamp.

Tento softvér napriek svojej najnižšej cene na trhu v ničom nezaostáva za drahými programami čo stoja stovky eur a pravidelne sa používa v poloprofesionálnych aj profesionálnych nahrávacích štúdiách po celom svete. Na naučenie sa začiatkov a udržanie ceny počiatočných investícií čo najnižšie je preto najlepšou voľbou.

Všetky potrebné základy budú vysvetlené v prehľadných lekciách s videonávodom, ktoré bude možné pozrieť si opakovane, aby ste mali istotu.

Laptop 5987097 1280

Ako to bude prebiehať

Výučba bude prebiehať formou online kurzu s prednahratými lekciami. Kurz je rozdelený na tri hlavné časti: Prvá je príprava scenára. Druhá bude technická príprava a nahrávanie. A tretia bude základná post-produkcia a publikovanie na internet. Každá z troch častí bude približne hodina videí kde budú vysvetlené základy a následne bude zadaná domáca úloha. Po jej vypracovaní budeš mať svoju prvú podcast epizódu online a pripravenú k zdieľaniu na sociálnych sieťach.

Ako prvé si zarezervuj 30 minútový online call na Zoome, kde sa porozprávame o tvojej predstave a skúsenostiach s technikou. Následne sa dohodneme na spôsobe platby a dostaneš prístupy k online lekciám. Súčasťou balíka troch hodín online lekcií bude aj jedna hodina online konzultácie, ktorú môžeš použiť na dovysvetlenie vecí, konzultácie nápadov, personalizáciu prípravy podcastu tvojej osobnej značke a podobne. Túto hodinu si môžeš zajednať kedykoľvek počas výučby do troch mesiacov od zaplatenia (v špeciálnych prípadoch po dohode aj neskôr).

Teamviewer Video Conference Communication Tool 1024x683


A to je všetko. Za jeden víkend vieš mať od nuly, bez skúseností, praxe alebo drahej techniky svoju prvú podcast epizódu online, s vedomosťami a skúsenosťami ako ďalej rozbehnúť úspešný podcast. Tak čo, ideš do toho so mnou?

Cena kurzu je 80€.

Prvý konzultačný call (30 minút) je zadarmo.

Scroll Up